Firma

Lider na rynku

Firma Europolit Sp. z o.o. została założona w 1995 roku, z udziałem kapitału zagranicznego. W początkowych latach działalności skupialiśmy się na produkcji wysokotemperaturowych płyt próżniowo-formowanych dla branży przemysłowej. Jednocześnie stawialiśmy na dynamiczny rozwój – z roku na rok poszerzaliśmy ofertę, z którą docieraliśmy do nowych Klientów z całej Europy.

W 2001 roku spółka zakupiła nieruchomość w Wałbrzychu, gdzie powstała nowa siedziba firmy oraz zakład produkcyjny. Dzięki inwestycjom oraz doświadczeniu gromadzonemu latami, Europolit stał się jednym z czołowych producentów uszczelnień technicznych i materiałów termoizolacyjnych w Polsce.

Najwyższa jakość dla przemysłu

Zajmujemy się produkcją i dystrybucją różnego typu:

Nasze produkty są wykorzystywane głównie w sektorze energetycznym, przemyśle chemicznym i petrochemicznym, górnictwie i koksownictwie oraz kotlarstwie. Korzystamy głównie z surowców dostarczanych przez renomowanych producentów, takich jak Lenzing Plastics, Unifrax, Saint Gobain i Culimeta.

Dzięki dbałości o wysoką jakość, wyroby Europolit są doceniane nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. Aż 40% naszej produkcji trafia do odbiorców zagranicznych, między innymi w takich krajach jak: Rosja, Niemcy czy Francja. W Polsce produkty Europolit są dostępne na terenie całego kraju, dzięki rozbudowanej sieci rzetelnych dystrybutorów.

Klucz do sukcesu

W ciągu ostatnich dwudziestu lat branża przemysłowa przeszła niejedną metamorfozę. Aby nadążyć za postępem technologicznym oraz rosnącymi wymaganiami Klientów, nieustannie dbamy o rozwój parku maszynowego, podnoszenie kwalifikacji naszych specjalistów oraz stosowanie najnowocześniejszych technologii. Co więcej, aby stale podnosić poziom jakości produktów, zdecydowaliśmy się na wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2015.

Pracownicy naszą najlepszą wizytówką

Zespół firmy Europolit tworzy czterdziestu wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Gwarantujemy wysoki poziom świadczonych usług, zarówno w zakresie jakości wyrobów i terminowości realizacji zamówień, jak i obsługi klienta. W opinii wieloletnich partnerów biznesowych Europolit kompetentna i fachowa obsługa jest wizytówką naszej firmy. Potwierdzają to wyniki badań satysfakcji Klientów przeprowadzane rokrocznie od 2003 roku.

Dowiedz się więcej o ofercie Europolit